Zobrazení celých stránek v náhledu, nikoliv pouze loga stránky:

 1. Do adresního řádku vepište (či  zkopírujte) opera:config#UserPrefs|ThumbnailIconMinHeight
 2. U možností Thumbnail Icon Min Height a Thumbnail Icon Min Width změňte hodnotu položek na 500
 3. U možnosti Thumbnail Logo Score Threshold změňte hodnotu položky na 1000
 4. Změny uložte a obnovte stránku Rychlého přístupu

Pokud by jste nechtěli mít v rychlém přístupu zobrazeny náhledy stránek, ale vlastní obrázky, doporučuji rozšíření ForceSpeedDialLogos.

Odstranění ovládacích prvků:

 • Nejrychlejší je odstranění náhledu +, který přidává nový náhled do rychlého přístupu. V tomto případě stačí kliknout na tlačítko Nastavit a  zaškrtnout možnost Skrýt tlačítko [+] Rychlého přístupu.

 • Pokud budete chtít přidat nový náhled, stačí kliknout v prostoru rychlého přístupu pravým myšítkem a vybrat možnost Přidat nový záznam.

 • Odstranění vyhledávacího pole je také velmi rychlou záležitostí. Klikněte na ikonku vyhledávače a vyberte možnost Správce vyhledávačů. V okně Nastavení vyhledávačů poklikejte na vyhledávač zobrazený v Rychlém přístupu, klikněte na tlačítko Podrobnosti a odškrtněte možnost Použít jako vyhledávač pro Rychlý přístup.

 • Pokud by jste chtěli později vyhledávač v Rychlém přístupu zobrazit, stačí kliknout na tlačítko MenuNastaveníNastavení ► záložka Vyhledávání a zde opět poklikat na Vámi zvolený vyhledávač, kliknout na tlačítko Podrobnosti a možnost Použít jako vyhledávač pro Rychlý přístup opět zaškrtnout.

 • Nakonec už zbývá pouze odstranění tlačítka Nastavení v pravém horním rohu. Zde se již neobejdeme bez zásahu do konfigurace prohlížeče. Do adresního řádku vepište (či zkopírujte) opera:config#UserPrefs|SpeedDialState a u možnosti Speed Dial State změňte hodnotu položky na 2 a uložte změnu.

Zde je nutno podotknout, že pokud odstraníte tlačítko Nastavit z Rychlého přístupu, nebude již možno Rychlý přístup jakkoliv upravovat. Nejdříve si tedy upravte Rychlý přístup k „obrazu svému“ a poté jej teprve „uzamkněte“. Pokud by jste potřebovali v Rychlém přístupu provádět nějaké změny, nastavte možnost Speed Dial State na hodnotu 1.

Jak změnit vzhled či zakázat zobrazování Rychlého přístupu:

Vzhled a chování Rychlého přístupu se poslední dobou mění s každou novou verzí. Proto Vám zde doporučím pár skinů, které upravují vzhled Rychlého přístupu a přitom jej nechávají velmi dobře použitelných a vzhledově „konzervativním“.

 • Skin Standard Pimped přidává jednotlivým náhledům transparentní okraje, skiny Z1-GlassOmelion zase velmi dobře využívají místa v Rychlém přístupu. Jsou ovšem plně transparentní (určeny především pro operační systémy Windows Vista a Windows 7).
 • Pokud by jste chtěli otevřít Rychlý přístup jako nový list, můžete si přidat na některou z lišt tlačítko:

Speed Dial – tlačítko Rychlého přístupu s ikonou domovské stránky 

Speed Dial – tlačítko Rychlého přístupu s vlastní ikonou 

 • A nakonec Vám ukáži jak Rychlý přístup zcela zakázat. Opět budeme muset upravit konfiguraci prohlížeče. Do adresního řádku vepište (nebo zkopírujte) opera:config#UserPrefs|SpeedDialState a u možnosti Speed Dial State nastavte hodnotu 3 a nastavení Uložte. Pak se místo zobrazení Rychlého přístupu bude zobrazovat pouze okno s bílou plochou.

Pokud by jste potřebovaly posunout pole vyhledávače dolů/nahoru, budete muset editovat archiv se skinem. Uvedu příklad na defaultním  skinu. Je umístěn v cestě Opera\skin\standard_skin.zip.  Z archivu extrahujte soubor skin.ini a najděte v něm sekci [Speed Dial Search Widget Skin].  U hodnoty Padding Top nastavte Vámi požadovanou hodnotu. Změněný soubor uložte a opět jej vložte do archivu. Poté stačí již aktivovat upravený skin.