Vyhledávací tlačítko a tlačítko úloh mi od Microsoftu přijde celkem jako krok vedle.  Jsou velmi nevhodně umístěna a určitě jste si všimli, že pokud myší najedete na taskbar právě v tomto úseku, tak nedochází k žádné reakci a taskbar se nevysune. Samozřejmě musíte mít nastaveno automatické skrývání. A tak jsem hledal způsob jak tlačítka odstranit a po delší době se konečně našla možnost, jak se obou tlačítek elegantně zbavit. A tak se s Vámi o tuto možnost podělím. Jediné co budete potřebovat je základní znalost práce s registry a pár minut času.

 

Odstranění tlačítka Vyhledávání

Pomocí kombinace kláves Win+R vyvoláme dialog Spustit pomocí něhož spustíme Editor registrů

Regedit

V otevřeném editoru registrů vyhledáme větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion. Klikněte pravým myšítkem na hodnotu CurrentVersion a vytvořte nový klíč, který pojmenujte Search. V tomto klíči vytvořte novou DWORLD (32bit) hodnotu s názvem EnableProactive. Její hodnotu nechte nastavenu na 0.

Search_EnableProactive

Nyní se stačí odhlásit a znovu přihlásit a tlačítko vyhledávání Vás nebude již obtěžovat.

 

Odstranění tlačítka Úloh

Opět otevřeme Editor registrů pokud jsme ho již zavřeli a nyní vyhledáme klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer, klikneme pravým myšítkem na hodnotu Explorer a vytvoříme nový klíč s názvem MultiTaskingView. V klíči MultiTaskingView vytvoříme další nový klíč s názvem AllUpView. V tomto klíči vytvoříme novou DWORLD (32bit) hodnotu a nazveme ji Enabled. Hodnotu necháme taktéž nastavenu na 0.

MultiTaskingView

Opět se stačí odhlásit a znovu přihlásit a tlačítko úloh bude pryč.

Pokud se obáváte editace registrů a nejste si 100% jisti co děláte, můžete si stáhnout archiv obsahující tři REG soubory. Pomocí dvou REG souborů provedete odstranění tlačítek a jeden REG soubor slouží k zpětnému obnovení tlačítek na taskbaru. Stačí na soubor poklikat, potvrdit zápis do registrů a provést potřebné odhlášení a přihlášení.

 

UPRAVENO:

Vydáním nového buildu se tento návod stává v podstatě neplatným. Microsoft umožnil uživatelům pomocí jednoduché volby z kontextové nabídky určit, která tlačítka chce mít viditelná a která nikoliv. Stačí vyvolat kontextovou nabýdku kliknutím pravým myšítkem na taskbar a zaškrtnout/odškrtnout danou možnost.

show_button