Chcete vyzkoušet kancelářský balík LibreOffice a využít automatických aktualizací a nevíte jak na to ? Nezoufejte, nyní Vám ukáži v pár krocích, jak na instalaci kancelářského balíku a nastavení aktualizací.

POZOR: Před instalací kancelářského balíku LibraOffice odinstalujte všechny části kancelářského balíku OpenOffice.org.

Nejprve si musíte přidat nový PPA zdroj. Otevřete Centrum softwaru pro Ubuntu, z menu vyberte možnost Upravit a následně Zdroje softwaru. V nově otevřeném okně na záložce Ostatní software přidáte pomocí tlačítka Přidat nový PPA zdroj.

Teď musíte tedy otevřít stránku s PPA zdrojem LibreOffice, rozklikněte nabídku Technical details about this PPA a v menu Choose your Ubuntu version vyberte svou verzi operačního systému Ubuntu. V rámečku pod menu se Vám zobrazí správný PPA zdroj.

Nyní již stačí zkopírovat první řádek ze zobrazeného PPA zdroje a vložit jej do nabídky zobrazené v okně Přidat nový zdroj, potvrdit zadání a zavřít okno Zdroje softwaru. Do nabídky stačí zkopírovat první PPA zdroj, druhý se vloží automaticky.

Nyní napište do pole Vyhledávání v Centru softwaru LibreOffice. Vyberte balík office productivity suite a nainstalujte jej. Instalace bude chvíli trvat vzhledem k velikosti a požadovaném množství souborů.

Po dokončení instalace můžete začít kancelářský balík LibreOffice plně využívat. Najdete jej v menu Aplikace -> Kancelář