Jistě plno z Vás ví, že tuto možnost je možné aktivovat v BIOSu. Stačí najít možnost Boot Up Num-Lock (či podobného jména) a tuto volbu aktivovat. Ovšem existují základní desky u nichž BIOS tuto volbu neumožňuje a musíte si NumLock zapínat manuálně. Nyní Vám ukáži, jak pomocí registru docílíte automatického zapnutí NumLocku.

Postup je velmi rychlý a jednoduchý, tak se na to rovnou vrhneme. V první řadě spustíme Regedit. Stiskněte kombinaci kláves Win+ R a do otevřeného okénka vepište regedit a potvrďte stiskem klávesy Enter.

Spustit

 

 

V otevřeném Regeditu vyhledáme větev HKEY_USER\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard a možnost InitialKeyboardIndicators nastavíme na hodnotu 2. Tímto nastavíme aby byl NumLock neustále aktivní. Stačí na položku dvakrát poklikat a změnit danou hodnotu na požadovanou. Následně stačí o kliknout na OK, zavřít Editor registrů a restartovat počítač.

HKEY_USER

 

Tímto jsme zajistili, že klávesa NumLock bude neustále aktivní. Ale co když ji chceme mít aktivní až po přihlášení se do systému ? Postup je velmi podobný. Vyhledáme stejnou položku, akorát ve větvi HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard a změníme ji na hodnotu 2.

HKEY_CURRENT_USER

 

 

V případě, že si nastavíte automatické zapnutí klávesy NumLock ihned po startu počítače, ale v možnosti aktivace klávesy po přihlášení bude tato možnost neaktivní, tak se po klávesa sice po startu počítače aktivuje, ale přihlášením ji zase deaktivujete. Proto je lepší mít obě možnosti nastaveny na hodnotu 2.