Nelíbí se Vám, jak jsou ikony připnuté k taskbaru různobarevné a nejsou v jednotném vzhledu. Chtěli by jste mít ikony v jednotném stylu a vzhledu ? Nyní Vám ukážu jak na to. Jediné co budete potřebovat je sada ikon, kterou chcete používat.

Otevřete adresář, kde jsou uloženi zástupci programů, připnutých v taskbaru. Adresář se nachází v cestě: %appdata%/Microsoft/Internet Explorer/Quick Launch/User Pinned/Taskbar.

Např. na ploše vytvořte novou složku, do které si zástupce z originální složky nakopírujete. V podstatě je jedno, kde novou složku vytvoříte, protože je pouze pracovní a po ukončení změny ikon ji můžete smazat. Nyní již budete pracovat ve Vámi vytvořené složce.

Klikněte na jednu z ikon pravým myšítkem a vyberte Vlastnosti.

Ve vyvolaných vlastnostech klikněte na možnost Změnit ikonu

a vyberte umístění Vámi zvolené nové ikony. Po vybrání nové ikony zástupce potvrďte svou volbu stiskem Ok na kartě Vlastnosti.
Stejným způsobem změňte ikony u všech zástupců ve složce. Když máte změněny všechny ikony zástupců je potřeba zástupce s novou ikonou připnout na taskbar

Odepněte starou ikonu z taskbaru

A připněte ikonu novou přetažením z pracovní složky na taskbar.

Tímto máte hotovo a můžete si užívat nového vzhledu ikon v taskbaru

Můžete se setkat s tím, že ve Vlastnostech zástupce nebude aktivní položka pro změnu ikony (např. MS Office). To lze obejít tak, že si vytvoříte vlastního zástupce odkazujícího na program, u kterého nelze ikonu změnit. Tomuto zástupci změníte ikonu na Vámi požadovanou a posléze jej připnete na taskbar.

p