Potřebujete či chcete, aby Váš prohlížeč neukládal žádnou historii, soubory cookies či ostatní soukromá data ? Tak vězte, že můžete v tomto nastavení spustit svůj oblíbený internetový prohlížeč ve výchozím nastavení. Toto nastavení asi nebude většina z Vás využívat standardně zapnuté, ale třeba v zaměstnání by se toto nastavení mohlo hodit.

 

Google Chrome

U tohoto internetového prohlížeče budete muset upravit Vámi vytvořeného zástupce. Klikněte tedy pravým myšítkem na ikonu zástupce prohlížeče Google Chrome a z nabídky vyberte možnost Vlastnosti.

Vlastnosti - Google Chrome

Přepnete se na záložku Zástupce a na konec řádku pole Cíl doplňte spouštěcí parametr -incognito.

incognito

 

 Mozilla Firefox

Zatímco u Google Chrome je nutno upravit zástupce programu, Firefox nabízí tuto možnost automaticky z nastavení prohlížeče.

Možnosti - FF

V Možnostech se přepnete do záložky Soukromí a zde vyberete u Nastavení historie možnost Nikdy si nepamatovat historii.

Nastaveni historie - FF

 

Internet Explorer

U prohlížeče Internet Explorer budeme muset opět přidat spouštěcí parametr u zástupce programu. Opět pravým myšítkem vyvoláme kontextové menu a vybereme možnost Vlastnosti a nyní na konec řádku do pole Cíl doplníme parametr -private.

Private - IE

 

Opera Browser

U tohoto prohlížeče budeme muset také zadat spouštěcí parametr u zástupce programu. Postup je stejný jako v předchozích případech akorát na konec řádku v poli Cíl zadáme parametr -newprivatetab.

newprivatetab - Opera