Nová verze prohlížeče nám přinesla několik vizuálních změn. Ukáži Vám, jak si nový prohlížeč nastavit a přizpůsobit. Snad se Vám budou tipy líbit a oceníte jejich uvedení.

1. Deaktivace nápovědy výrazů pomocí  primárně nastaveného vyhledávače v adresním řádku:

Stiskněte kombinaci kláves CTRL + F12, v zobrazeném nastavení prohlížeče se přepněte na panel Vyhledávače a ve spodní části okna odškrtněte možnost Nabízet návrhy pro hledání v adresovém poli.

 

2. Blokování nepotřebných prvků na www stránce:

Blokování pluginů stránky, flash či java objektů: Opět otevřeme nastavení prohlížeče kombinací kláves CTRL + F12, přepneme se na panel Pokročilé volby a v menu napravo vybereme možnost Obsah. Zde zaškrtneme volbu Povolit zásuvné moduly jen na vyžádání.

Vytvoření vyjímky  pro stránky, kde chcete mít pluginy, flash či java objekty aktivní: Klikněte pravým myšítkem kdekoliv na stránce a vyberte možnost Upravit místní nastavení, v nové otevřeném okně vybereme záložku Obsah. Zde zrušte zaškrtnutí u možnosti Povolit zásuvné moduly jen na vyžádání.

Blokování vnořených rámců (iFrame):  Zkopírujte do adresního řádku nebo klikněte na odkaz opera:config#Extensions|IFrames a nově otevřeném panelu s editorem nastavení prohlížeče můžete globálně povolit/zakázat vnořené rámce.

Pokud by jste potřebovali u určitých stránek vnořené rámce povolit, lze tak učinit z místního nastavení. Klikněte kdekoliv na stránce pravým myšítkem, v otevřeném okně vyberte záložku Zobrazení a  zde odznačte možnost Povolit vřazené rámce, případně možnost Povolit rámce.

3. Vrácení starého vzhledu emailového klienta

Klikněte na ikonku klíče v pravém horním rohu klienta a vyberte druhou možnost zobrazení. Pokud budete chtít okno se zprávami zobrazovat maximalizované, využijte možnosti pod rozvržením rozhraní.

V podstatě všechna potřebná nastavení poštovního klienta najdete pod ikonkou klíče. Nevyhovuje Vám seskupování zpráv podle předvolených pravidel ? Zrušíte ho na tom samém místě výběrem Neseskupovat v roletkovém menu pod možností Rozvržení poštovního rozhraní.

Případně na tom samém místě můžete aktivovat Rychlou odpověď.

 

Snad se Vám pár dnešních tipů bude líbit a  přizpůsobíte si vzhled prohlížeče podle vašich představ.