Vadí Vám vzhled nového chatu na Facebooku a toužíte po starém chatu ? Bohužel starý chat nelze zcela vrátit, ale existuje pár možností, jak se starému vzhledu co nejvíce přiblížit či chat spustit jiným „lepším“ způsobem. Ukáži Vám jak na to.

Prohlížeč Opera:

U prohlížeče Opera zatím nelze pomocí nějakého scriptu či rozšíření, resp. jsem zatím žádný nenašel,  vrátit aspoň částečně změny v zobrazení chatu. Ovšem chat lze velmi jednoduchým způsobem zobrazit v novém panelu a následně jen „přišpendlit“ do postranní lišty Panely (F4). Zkopírujte si tento odkaz http://www.facebook.com/presence/popout.php a uložte jej do záložek. Při poklikání na odkaz se Vám otevře Facebook chat v nové záložce. Tuto záložku lze velmi jednoduchým přetažením umístit na postranní liště Panely, čímž máte chat stále po ruce. Stačí být přihlášen ke svému Facebook účtu.

 

Aktualizace  aktivace „starého chatu“ pro prohlížeč Opera:

Dne 05.08 bylo zveřejněno VittGamovo rozšíření Facebook Chat Sidebar Disabler, které navrací chatu „starý“ vzhled. Uživatelé prohlížeče tak již nejsou odkázáni pouze na chat v postranní liště pomocí odkazu.

U rozšíření se mi velmi líbí, že při otevření chatu a kliknutí na jméno v hlavičce chatového okna jste přesměrováni na profil Vašeho kamaráda. Této funkce si osobně velmi cením.


 

 

Prohlížeč Firefox:

  • V první řadě si musíte mít v prohlížeči nahráno rozšíření Greasemonkey

  • Obnovite stránku s Facebookem (F5) a máte „starý chat“

 

Aktualizace  aktivace „starého chatu“ pro prohlížeč Firefox:

Ani na prohlížeč Firefox VittGam nezapomněl. Rozšíření Facebook Chat Sidebar Disabler stačí pouze nainstalovat, již nepotřebujete externí script k úpravě chatu.

Funkce přesměrováni na profil Vašeho kamaráda zde funguje stejně jako v prohlížeči Opera.

Prohlížeč Chrome:

Nejlépe ze všech je na tom prohlížeč Chrome. Zde je v podstatě možno dosáhnout „starého“ chatu doslova a do písmene. Stačí pouze nainstalovat script Facebook Sidebar Chat Reversion a je hotovo. Po obnovení stránky Facebooku klávesou F5 máte hotovo.

Jednu nevýhodu ovšem scripty pro Firefox a Chrome mají. A tou je nerespektování skupin kontaktů. Tudíž nemáte kontakty zobrazeny rozdělené do skupin jako dříve. Nyní jsou všechny kontakty v jednom okně pohromadě.  Blokovat/Povolit ovšem skupiny můžete z menu chatu, tato funkce je zachována.

Aktualizace  aktivace „starého chatu“ pro prohlížeč Chrome:

Samozřejmě ani prohlížeč Google Chrome nemohl být vynechán. Rozšíření Facebook Chat Sidebar Disabler stačí opět pouze nainstalovat.

Funkce přesměrování na profil Vašeho kamaráda opět funguje i zde.