Ve složce Dropbox se nalézá skrytá složka .dropbox.cache, kde se ukládají lokálně smazané soubory ve vašem počítači. Toto se děje z důvodu případného rychlého obnovení Vámi smazaných souborů. Jestliže službu Dropbox hojně využíváte, může mít složka pro Vás až nepříjemnou velikost. Ukáži Vám, jak tyto soubory smazat a tak uvolnit  cenné místo.

V první řadě musíme zapnout zobrazování skrytých souborů a složek v Windows Exploreru.

Otevřete Ovládací panely a poté Možnosti složky. Na záložce Zobrazení odškrtněme možnost Skrýt chráněné soubory operačního systému a zatrhneme možnost Zobrazovat skryté soubory a složky a potvrďte nastavení kliknutím na tlačítko Použít a následným kliknutím na tlačítko OK.

Stiskněte kombinaci kláves Win + R a do zobrazeného okna spustit zadejte c:\Users\Kevin\Dropbox\.dropbox.cache\ a opět stiskněte OK. Otevře se Vám složka s cache služby Dropbox.

V linuxu by měla být cesta k adresáři následující: ~/Dropbox/.dropbox.cache nebo <cesta k Dropbox adresáři>/.dropbox.cache/.

Nyní můžete soubory v adresáři mazat podle svého uvážení.  Buďto můžete smazat všechny soubory a tím smazat celou cache služby Dropbox a nebo např. smazat pouze nejstarší soubory a tím zachováte poslední cache soubory, zatímco ty nejstarší odstraníte.

Tímto malým trikem lze uvolnit trochu místa na pevném disku. Cache služby Dropbox dokáže v některých případech zabrat i 40 GB.