Články v kategorii ‘Internet’

Jak otestovat rychlost internetového připojení přes příkazový řádek v operačních systémech Windows

Potřebujete rychle zkontrolovat rychlost připojení napříč operačními systémy? Postačí Vám k tomu jeden příkaz a tím je speedtest-cli. V systémech Linux je instalace velmi jednoduchá a tak Vám popíši instalaci v systémech Windows, kde je instalace trochu komplikovanější.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Spuštění prohlížečů v režimu anonymního prohlížení

internet_connectionPotřebujete či chcete, aby Váš prohlížeč neukládal žádnou historii, soubory cookies či ostatní soukromá data ? Tak vězte, že můžete v tomto nastavení spustit svůj oblíbený internetový prohlížeč ve výchozím nastavení. Toto nastavení asi nebude většina z Vás využívat standardně zapnuté, ale třeba v zaměstnání by se toto nastavení mohlo hodit.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Jak pozvat všechny své přátele na události Facebooku

FB Již Vás nebaví, že při pozvání svých přátel musíte jednotlivé kontakty zaškrtávat ? Chtěli by jste tento úkon nějak automatizovat či ulehčit. Věřte, že celý problém lze vyřešit velmi jednoduchým způsobem a to vložením kódu do adresního řádku a stisknutím klávesy Enter.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Stažení videa z webové stránky České televize

Chtěli jste si někdy stáhnout video z webových stránek České televize, jako operační systém používáte Linux a nevíte jak na to ? Stačí Vám k tomu jedna utilitka a dva příkazy vepsané do terminálu a můžete si stáhnout video, které budete potřebovat. A nyní postup, jak na to.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Zrychlení odezvy prohlížeče 11.51

Byla přidána upravená knihovna opera.dll pro prohlížeč Opera 11.51 build 1087

 

CELÝ ČLÁNEK ↓

Aktivace „starého chatu“ na Facebooku (aktualizováno)

Vadí Vám vzhled nového chatu na Facebooku a toužíte po starém chatu ? Bohužel starý chat nelze zcela vrátit, ale existuje pár možností, jak se starému vzhledu co nejvíce přiblížit či chat spustit jiným „lepším“ způsobem. Ukáži Vám jak na to.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Smazání cache Dropboxu

Ve složce Dropbox se nalézá skrytá složka .dropbox.cache, kde se ukládají lokálně smazané soubory ve vašem počítači. Toto se děje z důvodu případného rychlého obnovení Vámi smazaných souborů. Jestliže službu Dropbox hojně využíváte, může mít složka pro Vás až nepříjemnou velikost. Ukáži Vám, jak tyto soubory smazat a tak uvolnit  cenné místo.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Nastavení IMAP přístupu pro Seznam email

Emailová schránka portálu Seznam dlouhou dobu nepodporovala IMAP přístup. Nyní se však situace zlepšila a uživatelé se konečně IMAP přístupu dočkali. Bohužel nejsou využity všechny výhody IMAP přístupu, ale i tak se jedná o krok kupředu.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Nahoru