Články v kategorii ‘Linux’

Otestování rychlosti internetového připojení pomocí příkazového řádku

mint_debian_logoPokud budete chtít otestovat např. rychlost připojení k Vašemu serveru či z nějakého důvodu nechcete / nepotřebujete využít webového rozhraní stránky speedtest.net můžete využít nástroje příkazového řádku SpeedTest-CLI. Nástroj slouží k měření šířky internetového připojení.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Instalace nástrojů Android (adb, fastboot, sdk) v Linux Mint 15

NexusS přechodem na operační systém Linux Mint 15 jsem musel řešit taktéž instalaci nástroje Android SDK. Čtenářům, kteří na svých telefonech neprovozují Stock ROM nemusím určitě nástroje představovat. Pro ty, kteří nevědí k čemu jsou nástroje užitečné, tak vězte, že slouží k nestandardním úkonům s telefonem jako jsou rootování, změna bootovací animace či flash alternativní ROM. Instalace zabere chvilku času, ale nejedná se o nijak komplikovanou záležitost, takže se domnívám, že ji zvládnou i začátečníci a méně zdatní uživatelé.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Připojení telefonu v linuxu pomocí MTP protokolu

NexusJelikož jsem na svém notebooku přešel k operačnímu systému Linux Mint, byl jsem nucen řešit také připojení telefonu. Jak jistě všichni víte, androidí telefony přestaly používat protokolu UMS (Mass Storage) a přešli na protokol MTP, což sebou nese určité problémy. Zjednoduše řečeno se Váš telefon nepřipojuje jako další disk, ale jako multimediální zařízení. Výhodou tohoto připojení je např. pro synchronizaci s přehrávači ve vašem počítači. Pro přenos souborů je ovšem tento způsob přenosu trochu nepraktický. To ovšem není nyní předmětem článku a popíši jak docílit přístupu k takovému zařízení v linuxu.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Stažení videa z webové stránky České televize

Chtěli jste si někdy stáhnout video z webových stránek České televize, jako operační systém používáte Linux a nevíte jak na to ? Stačí Vám k tomu jedna utilitka a dva příkazy vepsané do terminálu a můžete si stáhnout video, které budete potřebovat. A nyní postup, jak na to.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Shutdown GTimer

Jistě jste již někdy potřebovali vypnout počítač ve Vámi určený čas. Pokud se před spaním koukáte na filmy, jistě se Vám tato možnost velmi hodí. Shutdown GTimer je utilita sloužící právě k časovému vypnutí počítače ve vámi stanovený čas. Utilita umožňuje nejen zapnutí či vypnutí počítače ve stanovený čas, ale i spuštěný téměř jakéhokoliv programu či zobrazení informačního okna s Vámi definovanou hláškou.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Ikonky pro LibreOffice

Nainstalovali jste si kancelářský balík LibreOffice a chtěli by jste jiné výchozí ikony LibreOffice, nikoliv ty z OpenOffice ? Žádný problém. Na serveru Gnome-Look.org jsou ke stažení neoficiální ikony pro tento kancelářský balík, které Vám obohatí a zkrášlí Váš Dock. CELÝ ČLÁNEK ↓

Nahoru