Články v kategorii ‘Android’

Instalace nástrojů Android (adb, fastboot, sdk) v Linux Mint 15

NexusS přechodem na operační systém Linux Mint 15 jsem musel řešit taktéž instalaci nástroje Android SDK. Čtenářům, kteří na svých telefonech neprovozují Stock ROM nemusím určitě nástroje představovat. Pro ty, kteří nevědí k čemu jsou nástroje užitečné, tak vězte, že slouží k nestandardním úkonům s telefonem jako jsou rootování, změna bootovací animace či flash alternativní ROM. Instalace zabere chvilku času, ale nejedná se o nijak komplikovanou záležitost, takže se domnívám, že ji zvládnou i začátečníci a méně zdatní uživatelé.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Připojení telefonu v linuxu pomocí MTP protokolu

NexusJelikož jsem na svém notebooku přešel k operačnímu systému Linux Mint, byl jsem nucen řešit také připojení telefonu. Jak jistě všichni víte, androidí telefony přestaly používat protokolu UMS (Mass Storage) a přešli na protokol MTP, což sebou nese určité problémy. Zjednoduše řečeno se Váš telefon nepřipojuje jako další disk, ale jako multimediální zařízení. Výhodou tohoto připojení je např. pro synchronizaci s přehrávači ve vašem počítači. Pro přenos souborů je ovšem tento způsob přenosu trochu nepraktický. To ovšem není nyní předmětem článku a popíši jak docílit přístupu k takovému zařízení v linuxu.

CELÝ ČLÁNEK ↓

Bezdrátový přenos souborů mezi počítačem a zařízením Android

Android_iconsPřenos souborů mezi počítačem a zařízením Android není nijak komplikovaný. Stačí jej pouze připojit kabelem a ihned můžete jakékoliv soubory přenášet tam a zpět. Určitě občas máte stejné problémy jako já, kdy nemůžete kabel najít. A tak Vám dnes ukáži jak přenášet soubory pomocí wifi sítě. CELÝ ČLÁNEK ↓

Nahoru